رفتن به بالا

پایگاه خبری تحلیلی ایران ‎مامن

iranmaeman


  • دوشنبه ۲۶ اردیبهشت ۱۴۰۱
  • الإثنين ۱۴ شوال ۱۴۴۳
  • 2022 Monday 16 May

شاخص کل بازار سهام در روز شنبه 24 مهرماه یکی از بالاترین نرخ‌های رشد را در سال جاری داشت و با 40 هزار واحد افزایش به یک میلیون و 437 هزار واحد رسید. قیمت دلار هم در پایان امروز روی رقم 27 هزار و 285 تومان بسته شد.   در تحلیل چرایی رشد امروز، برخی […]

شاخص کل بازار سهام در روز شنبه 24 مهرماه یکی از بالاترین نرخ‌های رشد را در سال جاری داشت و با 40 هزار واحد افزایش به یک میلیون و 437 هزار واحد رسید. قیمت دلار هم در پایان امروز روی رقم 27 هزار و 285 تومان بسته شد.

 

در تحلیل چرایی رشد امروز، برخی تحلیلگران به سه عامل اشاره کرده‌اند؛ از دید آن‌ها رشد قیمت‌های جهانی در آخر هفته به رشد شاخص کل کمک کرد. دومین دلیل، تعیین تکلیف رئیس سازمان بورس بود و از طرفی بازار از لحاظ تکنیکالی بعد از اصلاح، آمادگی رشد را داشت.

 

با وجود این تحلیل‌ها برخی روی اوضاع مذاکراتی ایران انگشت گذاشته و معتقدند موضع‌گیری طرف‌های غربی برجام در زمینه عدم آمادگی تهران برای بازگشت به میز گفت‌وگوهای دیپلماتیک وین، روی خوش‌بینی‌ روزهای گذشته تاثیری منفی داشته است.

 

و اما در میان مهمترین خبرهای بازار سرمایه می‌توان به اطلاعیه سایت رسمی بورس اشاره کرد که بر اساس آن شرکت بورس اوراق بهادار تهران به منظور بررسی وضعیت شفافیت اطلاعاتی ناشر تا تاریخ 8 آبان‌ماه به حالت تعلیق درآمد.

آیا این محتوا را می پسندید ؟!
بله
تقریبا
خیر

اخبار مرتبط

نظراتحالت شب

حالت شب

نرخ ارز