رفتن به بالا

پایگاه خبری تحلیلی ایران ‎مامن

iranmaeman


  • شنبه ۲۷ شهریور ۱۴۰۰
  • السبت ۱۰ صفر ۱۴۴۳
  • 2021 Saturday 18 September

شاخص کل بازار سهام در پنجمین روز مرداد شاهد ریزش نزدیک به هشت هزار و پانصد واحدی بود و این شاخص به رقم حدود یک میلیون و 315 هزار تنزل یافت.   افت و خیزهای اخیر بازار بورس باعث شده تا برخی تحلیلگران وضعیت این بازار را با سال 96 مقایسه کنند؛ دوره‌ای کاملا بر […]

شاخص کل بازار سهام در پنجمین روز مرداد شاهد ریزش نزدیک به هشت هزار و پانصد واحدی بود و این شاخص به رقم حدود یک میلیون و 315 هزار تنزل یافت.

 

افت و خیزهای اخیر بازار بورس باعث شده تا برخی تحلیلگران وضعیت این بازار را با سال 96 مقایسه کنند؛ دوره‌ای کاملا بر خلاف سال 99 که در نیمه نخست آن رشد شاخص نجومی بود و در نیمه دوم ریزش‌ها سنگین. از این منظر، بازار سهام تحلیلی‌تر شده است.

 

و اما در سایر بازارها، تحولات بازار طلا و ارز بیش از همه مورد توجه است. پس از آنکه دیروز سکه امامی مقاومت ۱۰ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان را شکست برخی تحلیلگران احتمال لیدر شدن این بازار را مطرح کردند.

از دید گروهی از تحلیلگران بازار طلا، سکه‌بازان در صورتی که دلار به بالای مرز ۲۵ هزار تومانی برود، خریدهای خود را بیشتر خواهند کرد و به دنبال فتح محدوده ۱۱میلیون تومانی خواهند بود.

 

به گزارش ایران مامن، در بازار ارز هر چند قیمت دلار از 25 هزار و 100 تومان گذشت اما سیگنال‌ها بیشتر کاهشی است. اعلام آمادگی دوباره واشنگتن برای لغو تحریم‌های ایران، افزایش نرخ سود بین بانکی، بازگشت احتمالی خودروسازان خارجی به ایران و هشدار قوه قضائیه برای کنترل قیمت‌ها چهار سیگنال جدید برای بازار ارز است که احتمالا بر روند آینده این بازار تاثیر بگذارد.

آیا این محتوا را می پسندید ؟!
بله
تقریبا
خیر

اخبار مرتبطحالت شب

حالت شب

نرخ ارز

آب و هوا