رفتن به بالا

پایگاه خبری تحلیلی ایران ‎مامن

iranmaeman


  • شنبه ۲۷ شهریور ۱۴۰۰
  • السبت ۱۰ صفر ۱۴۴۳
  • 2021 Saturday 18 September

دهمین روز مردادماه، شمار روزانه قربانیان به عدد 366 و مبتلایان جدید به بیش از 32هزار و پانصد نفر رسید.   بر اساس آمار رسمی، بیش از 5500 نفر از مبتلایان با وضعیتی وخیم در بخش‌های مراقب‌های ویژه بستری شده‌اند.   رسیدن شمار مبتلایان و قربانیان به بالاترین میزان پیک پنجم، همراه شده با اوج […]

دهمین روز مردادماه، شمار روزانه قربانیان به عدد 366 و مبتلایان جدید به بیش از 32هزار و پانصد نفر رسید.

 

بر اساس آمار رسمی، بیش از 5500 نفر از مبتلایان با وضعیتی وخیم در بخش‌های مراقب‌های ویژه بستری شده‌اند.

 

رسیدن شمار مبتلایان و قربانیان به بالاترین میزان پیک پنجم، همراه شده با اوج بی‌تفاوتی نسبت به کرونا از زمان شروع اپیدمی تاکنون.

 

دبیر قرارگاه عملیاتی کرونا اظهار داشته میانگین رعایت پروتکل‌ها که در هفته اول تیر 69 درصد بود در هفته ابتدایی مرداد به حدود 39درصد تنزل یافته است.

 

 

این بی‌تفاوتی درآمیخته با ترس و بی‌اعتمادی در فرایند واکسیناسیون هم به چشم می‌آید. به گفته سخنگوی ستاد کرونا در برخی استان‌ها 60درصد از مردم برای دریافت واکسن حاضر نشده‌اند.

 

نتیجه این که معاون وزیر بهداشت می‌گوید تعداد بستری‌ به اندازه یک شهر متوسط رسیده و تا هفته آینده با موج جدیدی روبرو خواهیم شد.

 

همه این‌ها در حالی است که مصطفی قانعی عضو کمیته ملی واکسن کرونا اظهار داشته واکسیناسیون افراد بالای 50سال تا 95درصد مرگ‌ومیر را کاهش می‌دهد.

آیا این محتوا را می پسندید ؟!
بله
تقریبا
خیر

اخبار مرتبطحالت شب

حالت شب

نرخ ارز

آب و هوا