رفتن به بالا

پایگاه خبری تحلیلی ایران ‎مامن

iranmaeman


  • یکشنبه 7 آذر 1400
  • الأحد ۲۲ ربيع ثاني ۱۴۴۳
  • 2021 Sunday 28 November

روند چند روز اخیر بازار سرمایه و افزایش‌‌های اندک اندک شاخص کل، در آخرین روز کاری بورس هم ادامه یافت و این شاخص با رشد 3600 واحدی به رقم یک میلیون و 488 هزار رسید.   و اما در روند هفتگی به خاطر جهش روز شنبه و مقاومت روزهای بعدی برابر ریزش، رشدی 3.5 درصدی […]

روند چند روز اخیر بازار سرمایه و افزایش‌‌های اندک اندک شاخص کل، در آخرین روز کاری بورس هم ادامه یافت و این شاخص با رشد 3600 واحدی به رقم یک میلیون و 488 هزار رسید.

 

و اما در روند هفتگی به خاطر جهش روز شنبه و مقاومت روزهای بعدی برابر ریزش، رشدی 3.5 درصدی رقم خورد تا مرز 1.5 میلیونی بازار برای هفته آتی در تیررس قرار گیرد.

 

و اما در سایر بازارها و در حالی که مهم‌ترین رمزارز جهان یعنی بیت کوین در ادامه روند صعودی و در معاملات دیشب از کانال ۵۵ هزار دلاری عبور کرد و به بالاترین سطح خود در ۵ ماه اخیر رسید، دلار به کانال قبلی بازگشت و 27 هزار و 930 تومان قیمت خورد.

 

و اما در اخبار سیاسی مرتبط با بازارها، انتخاب «علی صالح آبادی» به ریاست بانک مرکزی مورد توجه قرار گرفت؛ مدیری که اولین رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار بعد از تصویب قانون بازار اوراق بهادار و مسئول اصلی این نهاد در دولت احمدی نژاد بود.

علی صالح ابادی

 

«سیدابراهیم رئیسی» این انتصاب را در راستای هماهنگی تیم اقتصادی دولت عنوان کرده است اما بسیاری از ناظران می‌گویند این تیم بر سر مسائلی چون قیمت‌گذاری دستوری و سیاست‌های یارانه‌ای اختلاف‌نظرهایی جدی دارند.

 

از این منظر و در شرایطی که انتخاب «سیداحسان خاندوزی» نزدیک به «محسن رضایی» برای وزارت اقتصاد نمودی از اختلاف نظر رئیسی با معاون اولش «محمد مخبر» به حساب می‌آمد، مساله انتخاب رئیس کل بانک مرکزی با حواشی و ملاحظات گوناگون و البته پشت پرده صورت گرفته و به نظر می‌رسد تلاش شده تا مصالحه‌ای میان دو قطب ناهمخوان رضایی- مخبر صورت گیرد.

 

با این حال هفته‌ها و ماه‌های آینده مشخص می‌کند که آیا بورس و سایر بازارها مثل روزهای اخیر همچنان سیگنال‌های متعارض دریافت خواهند کرد یا اینکه شاهد اجماع در تیم اقتصادی دولت سیزدهم خواهند بود.

آیا این محتوا را می پسندید ؟!
بله
تقریبا
خیر

اخبار مرتبط

نظراتحالت شب

حالت شب

نرخ ارز

آب و هوا