رفتن به بالا

پایگاه خبری تحلیلی ایران ‎مامن

iranmaeman


  • یکشنبه 7 آذر 1400
  • الأحد ۲۲ ربيع ثاني ۱۴۴۳
  • 2021 Sunday 28 November

وضعیت بورس در روز دوشنبه 26مهرماه بسیار شبیه روز قبل بود. شاخص کل در این روز با رشد 6صدم درصدی به یک میلیون و 437 هزار واحد رسید.   حداقل موضوع امیدوارکننده برای سهامداران در پی معاملات امروز تثبیت کف 1.4 میلیونی شاخص کل بود. البته وقایع چند هفته اخیر نشان داده چنین دلخوشی‌هایی نمی‌تواند […]

وضعیت بورس در روز دوشنبه 26مهرماه بسیار شبیه روز قبل بود. شاخص کل در این روز با رشد 6صدم درصدی به یک میلیون و 437 هزار واحد رسید.

 

حداقل موضوع امیدوارکننده برای سهامداران در پی معاملات امروز تثبیت کف 1.4 میلیونی شاخص کل بود. البته وقایع چند هفته اخیر نشان داده چنین دلخوشی‌هایی نمی‌تواند چندان پایدار باشد.

 

و اما در مورد کف جدیدی که بسیاری از تحلیلگران بازار سرمایه درباره آن سخن می‌گویند بحث و نظر فراوان است. برخی می‌گویند بررسی‌های تکنیکالی (تحلیل فنی شاخص کل) نشان‌دهنده آن است که محدوده‌های یک میلیون و ٣۵٠ هزار واحد به عنوان حمایت جدی برای شاخص بورس تلقی می‌شود و ریزش بازار سهام در این محدوده‌ها متوقف خواهد شد.

 

در روزهای کم رمق بازار سرمایه و در انتظار انتشار گزارش‌های 3 و 6 ماهه شرکت‌ها، اطمینان‌بخشی درباره کف حمایتی چندان به کار سرمایه‌گذاران چرخشی در بازارها نمی‌آید.

 

در شرایط فعلی، نگاه سرمایه‌گذاران کم تجربه در بازار به دلیل ترس کوتاه مدت شده است. همچنین به دلیل احتمالات برجامی و امکان اصلاح نرخ ارز شرایط بازار ریزشی شده است و شاهد روند خروج سرمایه افراد حقیقی از بازار هستیم.

 

و اما در بازار ارز، مقداری ارزش اسکناس آمریکایی بالا رفت و به 27 هزار و 264 تومان رسید تا سوداگران این بازار هم در نوسانات صدتومانی روزانه، ایام کم رونقی را سپری کنند.

 

 

 

 

 

آیا این محتوا را می پسندید ؟!
بله
تقریبا
خیر

اخبار مرتبط

نظراتحالت شب

حالت شب

نرخ ارز

آب و هوا