رفتن به بالا

پایگاه خبری تحلیلی ایران ‎مامن

iranmaeman


  • چهارشنبه ۲۶ مرداد ۱۴۰۱
  • الأربعاء ۱۹ محرم ۱۴۴۴
  • 2022 Wednesday 17 August

در تازه‌ترین خبر درباره قرعه‌کشی خودرو، سخنگوی وزارت صنعت، معدن و تجارت گفته فرایند «لاتاری خودرو» تا پایان سال حذف می‌شود.   بنابر اعلان «امید قالیباف» برنامه‌ای که امسال وزارت صمت از خودروسازان مطالبه کرده تولید بیش از 1.5 میلیون خودرو است که در بهار امسال 98 درصد آن برنامه محقق شده است. تا 7 […]

در تازه‌ترین خبر درباره قرعه‌کشی خودرو، سخنگوی وزارت صنعت، معدن و تجارت گفته فرایند «لاتاری خودرو» تا پایان سال حذف می‌شود.

 

بنابر اعلان «امید قالیباف» برنامه‌ای که امسال وزارت صمت از خودروسازان مطالبه کرده تولید بیش از 1.5 میلیون خودرو است که در بهار امسال 98 درصد آن برنامه محقق شده است. تا 7 تیرماه، 300 درصد رشد در تولید خودرو کامل نسبت به مدت مشابه محقق شده و با ادامه این برنامه به‌تدریج شاهد حذف قرعه‌کشی خودرو تا آخر سال خواهیم بود.

 

به گزارش ایران مامن، سویه دیگر این اعلان این است که قرعه‌کشی به رغم وعده‌های مکرر وزیر صمت تا 1402 ادامه خواهد یافت. این در حالی است که یکی از رئوس دلایل درخواست برای استیضاح وی همین سیستم پرشائبه واگذاری خودرو بوده است.

 

 

«سیدرضا فاطمی امین» مهرماه پارسال گفته بود امسال با افزایش تولید صد هزار دستگاه خودرو، تولید این محصول به یک میلیون دستگاه خواهد رسید. ضمن اینکه سال آینده یک میلیون و 600 هزار دستگاه خودرو در کشور تولید می‌شود. به این ترتیب بحث قرعه کشی خودرو نیز حذف خواهد شد.

 

درباره استیضاح فاطمی امین لازم به ذکر است با وجود خبر رسانه‌ها در پایان خردادماه مبنی بر اعلام وصول درخواست استیضاح‌طلبان، یک هفته بعد اعلام شد رئیس مجلس آن را اعلام وصول نکرده و وی از متقاضیان استیضاح خواسته که فرصت دو ماهه به فاطمی‌امین بدهند.

 

در تازه‌ترین خبر مربوط به قرعه کشی، «منوچهر منطقی» معاون وزیر صمت 14 تیرماه اعلام داشت با توجه به افزایش تولید، در انتهای تیرماه یا اوایل مردادماه قرعه‌کشی با تعداد قابل توجهی برگزار خواهد.

 

 

آیا این محتوا را می پسندید ؟!
بله
تقریبا
خیر

اخبار مرتبط

نظراتحالت شب

حالت شب

نرخ ارز