رفتن به بالا

پایگاه خبری تحلیلی ایران ‎مامن

iranmaeman


  • یکشنبه ۳۰ خرداد ۱۴۰۰
  • الأحد ۱۰ ذو القعدة ۱۴۴۲
  • 2021 Sunday 20 June

بازار سرمایه امروز برخلاف روزهای گذشته قرمزپوش بود و با افت حدود 8800 واحدی شاخص کل به رقم یک میلیون و 151 هزار واحد نزدیک شد.   تغییرات هفته سوم خرداد در حالی به انجام رسید که در کنار افزایش نسبی شاخص کل، بازارهای دلار و سکه در دومین هفته متوالی روند رو به رشدی […]

بازار سرمایه امروز برخلاف روزهای گذشته قرمزپوش بود و با افت حدود 8800 واحدی شاخص کل به رقم یک میلیون و 151 هزار واحد نزدیک شد.

 

تغییرات هفته سوم خرداد در حالی به انجام رسید که در کنار افزایش نسبی شاخص کل، بازارهای دلار و سکه در دومین هفته متوالی روند رو به رشدی را به ثبت رساند. برخی بازارهای بین‌المللی مانند نفت نیز رشد قابل توجهی داشتند. این در حالی است که ارزش برخی فلزات پایه کاهشی بود. بیت‌کوین هم در وضعیت نصف ارزش آن در نقطه اوج قرار دارد.

 

رسانه‌ها امروز از دو تغییر مهم در سازمان بورس خبر دادند؛ نخست انتشار صورت‌های مالی سازمان بورس و اوراق بهادار برای مشاهده عموم و شفافیت عملکرد شرکت‌ها و دوم فراخوان این سازمان برای صدور مجوز تاسیس شرکت کارگزاری که از 22خرداد کلید می‌خورد.

 

همچنین بر اساس ابلاغ جدید دولت، شرکت ملی گاز ایران مکلف است در سال ۱۴۰۰، با در نظر داشتن تراز تولید و مصرف گاز طبیعی، زیرساخت‌های لازم را برای عرضه و انجام معامله تا سقف حداکثر ۱۰ میلیارد مترمکعب گاز طبیعی در بورس ایجاد کند؛ تکلیفی که در صورت تحقق از مولفه‌های سرنوشت‌ساز در نمادهای انرژی خواهد بود.

 

در خصوص سمت و سوی آینده بورس، امیرحسین نام‌آور کارشناس بازار سرمایه اظهار داشت: با توجه به وضعیت بازار در روزهای گذشته بورس روند مثبتی خواهد داشت اما هنوز جریان ورود نقدینگی به بازار شکل نگرفته است.

آیا این محتوا را می پسندید ؟!
بله
تقریبا
خیر

اخبار مرتبطحالت شب

حالت شب

نرخ ارز

آب و هوا