رفتن به بالا

پایگاه خبری تحلیلی ایران ‎مامن

iranmaeman


  • دوشنبه ۲۶ اردیبهشت ۱۴۰۱
  • الإثنين ۱۴ شوال ۱۴۴۳
  • 2022 Monday 16 May

با پایان روز کاری که گذشت اوضاع شاخص کل تغییر ملموسی نکرد و روی یک میلیون و 515 واحد ایستاد.   پایان دومین ماه تابستان اما باعث شد تا برخی به بررسی عملکرد ماهانه بازار سرمایه بپردازند. در توصیف اوضاع «مرداد داغ 1400» باید گفت شاخص کل در مجموع دادوستدهای مردادماه رشد ۶/ ۱۵درصدی را […]

با پایان روز کاری که گذشت اوضاع شاخص کل تغییر ملموسی نکرد و روی یک میلیون و 515 واحد ایستاد.

 

پایان دومین ماه تابستان اما باعث شد تا برخی به بررسی عملکرد ماهانه بازار سرمایه بپردازند. در توصیف اوضاع «مرداد داغ 1400» باید گفت شاخص کل در مجموع دادوستدهای مردادماه رشد ۶/ ۱۵درصدی را ثبت کرد تا با شکستن رکورد ۱۳ماهه، لقب پرسودترین ماه بورس طی این مدت را به خود اختصاص دهد.

 

در تحلیل رشد بی‌سابقه بورس در ماه گذشته برخی افزایش قیمت دلار و ورود آن به کانال 27 هزار تومانی را از دلایل افزایش شتاب صعودی شاخص کل به خصوص طی یکی دو هفته اخیر می‌دانند.

 

عامل اساسی‌تر اما به کار بستن قانون مالیات بر عایدی سرمایه در بازارهایی نظیر مسکن و خودرو بود تا برای بسیاری از سرمایه‌گذاران دیگر راهی نماند به‌جز آمدن به‌بورس و آزمودن بخت خود در این بازار نسبتا پیچیده؛ دقیقا به‌همین دلیل است که در دو‌ماه اخیر شاهد رشد تقریبا 400 هزار واحدی میانگین وزنی قیمت‌ها در بازار سرمایه بوده‌ایم و فعلا نیز عاملی جدی را برای تغییر روند در این بازار نمی‌توان متصور بود.

آیا این محتوا را می پسندید ؟!
بله
تقریبا
خیر

اخبار مرتبط

نظراتحالت شب

حالت شب

نرخ ارز