رفتن به بالا

پایگاه خبری تحلیلی ایران ‎مامن

iranmaeman


  • پنجشنبه ۱۶ تیر ۱۴۰۱
  • الخميس ۷ ذو الحجة ۱۴۴۳
  • 2022 Thursday 7 July

* بعد از کش‌وقوس‌های فراوان بر سر لایحه رتبه بندی معلمان، دولت در جلسه غیرعلنی مجلس موافقت خود با تخصیص 25 هزار میلیارد تومان برای اجرایی‌سازی رتبه‌بندی را اعلام کرد. با این حال در جلسه علنی به دلیل ابهام در ماده چهارم، لایحه به کمیسیون آموزش بازگشت.   * در حالی که مقرر شده تا […]

* بعد از کش‌وقوس‌های فراوان بر سر لایحه رتبه بندی معلمان، دولت در جلسه غیرعلنی مجلس موافقت خود با تخصیص 25 هزار میلیارد تومان برای اجرایی‌سازی رتبه‌بندی را اعلام کرد. با این حال در جلسه علنی به دلیل ابهام در ماده چهارم، لایحه به کمیسیون آموزش بازگشت.

 

* در حالی که مقرر شده تا 45 روز دیگر رتبه‌بندی معلمان برای اجرا کاملا مهیا شود، دفاتر بسیج دانشجویی دانشگاه فرهنگیان خطاب به رئیس جمهوری نامه زده‌اند که لایحه را صرفا به معیشت معلمان گره نزنند و به جای رتبه بندی، «اصلاح نظام پرداخت معلمان» در دستورکار قرار گیرد.

 

* بر اساس تازه‌ترین تصمیمات کرونایی، در شناورها، قطار و اتوبوس برای سفرهای بین شهری مسافرگیری تا 80 درصد و در پروازها تا 100 درصد مجاز شد.

 

* بر اساس آمارهای مرکز مدیریت راه‌ها، مسافرت‌های مهرماه رکوردشکنی کرد و 13 درصد نسبت به شهریور و 15 درصد نسبت به مهر99 افزایش یافت.

 

* امروز رسانه‌ها از صدور مجوز مصرف اضطراری واکسن رازی و فخرا خبر دادند. همچنین واکسن‌های وارداتی از مرز 146میلیون دوز عبور کرد.

 

* وزیر امور خارجه در تازه‌ترین اظهارنظر برجامی گفته نیازی به این همه مذاکره نیست و کافی است بایدن همین فردا یک فرمان اجرایی صادر کند.

 

* سران آمریکا و سه عضو اروپایی برجام در بیانیه‌ای مشترک از ایران خواستند به برجام برگردد تا مانع افزایش تنش‌های خطرناک در منطقه شود.

 

* وزیر امور خارجه روسیه اما در حاشیه نشست جی20 اعلام کرد موضع ایران را در برجام تایید می‌کنیم.

 

* رئیس سازمان پدافند غیرعامل حمله به سامانه‌های سوخت را کار آمریکا و اسرائیل دانست.

 

* معاون مستعفی وزیر کار، استعفا به دلیل اعتراض به وعده اشتغالزایی 1.8 میلیونی در 17 ماه را تکذیب کرد.

 

* دادگستری تهران شمار کودکان زباله گرد پایتخت را 4500 نفر اعلام کرد که 80 درصد افغانستانی هستند.

 

* «ذبیح الله خداییان» با حکم رئیس دستگاه قضا به ریاست سازمان بازرسی کل کشور منصوب شد.

 

* پس از اعلام حذف استقلال و پرسپولیس از رقابت‌های آسیایی به دلیل صادر نشدن مجوز حرفه‌ای، رسانه‌ها از صدور مجوز موقت و سه ماهه برای سرخابی‌ها خبر دادند.

 

* به گفته معاون اول رئیس جمهوری، تبلیغات غرب در کاهش جمعیت ایران موثر بوده است.

 

* «لاله افتخاری» از زنان شاخص اردوگاه اصولگرایان می‌گوید شیوه رئیسی در حکومتداری، سیره ائمه است.

 

* به گفته معاون اجرایی رئیسی، سفرهای سرزده رئیس جمهوری از تشریفات کاذب جلوگیری می کند.

 

* سفیر اسرائیل در سازمان ملل در اقدامی انتقادآمیز پشت تریبون رسمی این سازمان، گزارش گزارشگر حقوق بشر درباره جنایات این رژیم را پاره کرد.

 

* به گزارش ایران مامن، اعلام استخدام 7هزار معلم تا مهرماه 1401، وعده خبرهای خوش معاون اقتصادی دولت در آذرماه، اظهارات وزیر صمت مبنی بر شروع موج افزایش تولید خودرو از دو هفته دیگر، وعده وزیر ارشاد برای رفع مشکل بیمه خبرنگاران، اعلام حمایت رئیس جمهوری از بورس و مراجع تقلید در جلسه هیات دولت، ظاهر شدن رهبر طالبان پس از شایعه مرگ وی و … از دیگر اخبار 24ساعت اخیر بود.

آیا این محتوا را می پسندید ؟!
بله
تقریبا
خیر

اخبار مرتبط

نظراتحالت شب

حالت شب

نرخ ارز