رفتن به بالا

پایگاه خبری تحلیلی ایران ‎مامن

iranmaeman


  • چهارشنبه ۲۶ مرداد ۱۴۰۱
  • الأربعاء ۱۹ محرم ۱۴۴۴
  • 2022 Wednesday 17 August

«رابرت مالی» نماینده ویژه آمریکا در امور ایران دیروز وارد دوحه، پایتخت قطر شد و در راستای گفت‌وگوهای هسته‌ای و مسائل منطقه‌ای با «محمد بن عبدالرحمن آل ثانی» وزیر خارجه قطر، دیدار کرد.     همچنین صبح امروز «علی باقری» معاون سیاسی وزیر امور خارجه و رییس هیات مذاکره کننده ایران وارد دوحه شد.   […]

«رابرت مالی» نماینده ویژه آمریکا در امور ایران دیروز وارد دوحه، پایتخت قطر شد و در راستای گفت‌وگوهای هسته‌ای و مسائل منطقه‌ای با «محمد بن عبدالرحمن آل ثانی» وزیر خارجه قطر، دیدار کرد.

 

 

همچنین صبح امروز «علی باقری» معاون سیاسی وزیر امور خارجه و رییس هیات مذاکره کننده ایران وارد دوحه شد.

 

به گزارش ایران مامن، در این مذاکرات دستگاه سیاست خارجی اتحادیه اروپا با هدایت «انریکه مورا» پیام‌های آمریکا را به ایران منتقل می‌کنند؛ مذاکراتی که نمایندگان 1+4 در آن حاضر نیستند و مذاکرات به شکل 1+2 یعنی سه جانبه و غیرمستقیم میان اتحادیه اروپا، ایران و آمریکا برگزار می شود.

 

در این ارتباط، «سعید خطیب زاده» در آخرین سخنگویی برای دستگاه دیپلماسی به نقل از «جوزپ بورل» هماهنگ کننده ارشد سیاست خارجی اتحادیه اروپا گفته است: آمریکا تعهد داده به کلیه آن چه در برجام و قطعنامه ۲۲۳۱ آمده، عمل و انتفاع اقتصادی ایران را تضمین کند.

 

تندتر شدن نبض دیپلماسی پس از آن اتفاق افتاد که شورای حکام آژانس بین المللی انرژی اتمی سه هفته پیش با نقش آفرینی آمریکا و شرکای اروپایی پس از سال‌ها علیه ایران رای داد. از سوی دیگر تهران هم کوشیده از طریق اقداماتی چون آزمایش موشک ماهواره‌بر و حذف بخشی از دوربین‌های نظارتی آژانس پاسخ‌ و در واقع سیگنال‌های متناسب را به سمت غرب مخابره کند.

 

در این خصوص، «جیک سالیوان» مشاور امنیت ملی آمریکا اعلام داشته توافق برای احیای برجام روی میز و قابل دسترسی است و این بستگی به تصمیم ایران دارد که آن را قبول یا رد کند.

آیا این محتوا را می پسندید ؟!
بله
تقریبا
خیر

اخبار مرتبط

نظراتحالت شب

حالت شب

نرخ ارز