رفتن به بالا

پایگاه خبری تحلیلی ایران ‎مامن

iranmaeman


  • چهارشنبه ۲۶ مرداد ۱۴۰۱
  • الأربعاء ۱۹ محرم ۱۴۴۴
  • 2022 Wednesday 17 August

در تازه‌ترین اخبار مرتبط با سهام عدالت، «محمدرضا پورابراهیمی» رییس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفته پیش‌بینی می‌کنیم ۴ میلیون نفر جاماندگان افراد تحت پوشش بهزیستی و کمیته امداد باشند و گروه های بعدی اولویت دار نیز کارگران، کارمندان و … هستند و احتمالا تا اواسط تابستان آیین نامه فراخوان ثبت نام سهام عدالت در […]

در تازه‌ترین اخبار مرتبط با سهام عدالت، «محمدرضا پورابراهیمی» رییس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفته پیش‌بینی می‌کنیم ۴ میلیون نفر جاماندگان افراد تحت پوشش بهزیستی و کمیته امداد باشند و گروه های بعدی اولویت دار نیز کارگران، کارمندان و … هستند و احتمالا تا اواسط تابستان آیین نامه فراخوان ثبت نام سهام عدالت در کشور اعلام بشود.

 

به گزارش ایران مامن،سهام عدالت نوعی یارانه است که از زمان دولت نهم با هدف فقرزدایی و تامین عدالت اجتماعی در اقتصاد واگذاری آن اجرایی شد. این سهام در ابتدا برای هر فرد 500 هزار تومان و سپس ۱ میلیون تومان تعیین شد. 49 میلیون نفر دارای سهام عدالت و چند میلیون نفر نیز جاماندگان سهام عدالت هستند.

 

درباره ارزش این سهام هم باید گفت با افت شاخص کل بازار سهام دیروز ( 11 تیرماه 1401)، ارزش سهام عدالت 532 هزار تومانی به 11 میلیون 574 هزار و772 تومان رسید.

 

 

 

ارزش برگه‌ های سهام عدالت در قیمت‌های اسمی 409 هزار تومانی، 492 هزار تومانی، 532 هزار تومانی و یک میلیون تومانی در هفته ابتدایی تیرماه به ترتیب با کاهش 211 هزار تومانی، 254 هزار تومانی، 275 هزار تومانی و 516 هزار تومانی نسبت به هفته گذشته مواجه شده‌اند.

 

ارزش فعلی سهام عدالت نسبت به دوران اوج بازار در مرداد‌ سال 99 افت 54 درصدی داشته است. از مهمترین دلایل ریزش قیمت سهام عدالت، ‌ضعف مدیریت در شرکت‌های سرمایه‌گذاری و عدم برگزاری مجامع این شرکت‌ها و نیز نبود بازارگردان حرفه ‌ای برای این شرکت ها به شمار می‌رود.

آیا این محتوا را می پسندید ؟!
بله
تقریبا
خیر

اخبار مرتبط

نظراتحالت شب

حالت شب

نرخ ارز