رفتن به بالا

پایگاه خبری تحلیلی ایران ‎مامن

iranmaeman


  • شنبه ۲۷ شهریور ۱۴۰۰
  • السبت ۱۰ صفر ۱۴۴۳
  • 2021 Saturday 18 September
روزها بر هاشمی رفسنجانی چگونه می گذرد؟ (44) به کوشش ناصر غضنفری

پیشگویی یکی از افراد اهل حال درباره عمر امام

يكشنبه 16 آذر 1376 /6 شعبان  1418/ 7 دسامبر 1997   دكتر هادی منافى آمد. حال آقاى محمدتقی فلسفى را توضيح داد كه در بيمارستان است. گفت خانم ابتكار رییس سازمان حفاظت محیط زیست دارد هزينه زيادى براى دكور دفتر و اداره مى‌كند و نيروهاى خوب را حذف ‏كرده است.   آقاى مسيح مهاجرى مدیرمسئول […]

يكشنبه 16 آذر 1376 /6 شعبان  1418/ 7 دسامبر 1997

 

دكتر هادی منافى آمد. حال آقاى محمدتقی فلسفى را توضيح داد كه در بيمارستان است. گفت خانم ابتكار رییس سازمان حفاظت محیط زیست دارد هزينه زيادى براى دكور دفتر و اداره مى‌كند و نيروهاى خوب را حذف ‏كرده است.

 

آقاى مسيح مهاجرى مدیرمسئول روزنامه جمهوری اسلامی آمد. براى مصاحبه‌ام با روزنامه درباره حوزه و روحانيت اصرار دارد و نگران است كه نظام ولايت ‏فقيه، با روند موجود از مردم جدا و رفته رفته تبديل به استبداد دينى شود. پيشنهاد تأسيس حزب به من مى‌دهد و مذاكره با رهبرى براى تغيير شيوه و از نحوه حضور رهبرى در اجلاس سران سازمان كنفرانس اسلامى انتقاد دارد و فكر مى‌كند اگر آیت ‏الله منتظرى محدود نباشد مبارزه را ادامه مى‌دهد.

 

شب میهمان آیت ‏الله خامنه‌اى بودم. درباره كنفرانس و میهمانان و نيامدن بعضى از رؤساى مهم و متن سخنرانى ايشان صحبت‏ كرديم. گفتند اكثر تذكرات من را در نطق‏شان اعمال‏ كرده‌اند. خاطراتى درباره امام، منجمله اينكه بعد از ورود ايشان از فرانسه به تهران، يكى از افراد اهل ‏حال به ايشان گفته بود كه امام يازده سال ديگر عمر مى‌كنند «والله يضاعف لمن يشاء» كه آن روزها بعيد مى‌دانستيم و شد. ديگر رفتن من و ايشان و آقاىسید عبدالکریم موسوی اردبيلى و آقاى سیدمحمد بهشتى و آقاى محمدجواد باهنر به قم، براى آوردن ايشان، بعد از آنكه در قم سكته كرده بودند و نيمه‏ شب به تهران رسانديم.  ديگر اينكه پيش از انتخابات اول رياست‏ جمهورى، من و ايشان، براى قانع‏ كردن امام براى نامزد شدن شهيد بهشتى به قم رفتيم‏ كه امام نپذيرفتند و كسى را هم معين نكردند و وقتى‏ كه پرسيديم چه ‏كسى باشد، گفتند نمى‌دانم، ولى ‏كسى شبيه سيدجلال تهرانی- از رجال دولتى قبل از انقلاب- مى‌تواند باشد!!  ملاقاتمان در راهرو و با حضور احمد آقا بود و گفتند، موقعى كه بعد از سوءقصد به ايشان در ششم تیر 1360 در بيمارستان  قلب بودند، آنجا خيلى ناامن بود، به خاطر وجود منافقان در آنجا كه نام بيمارستان را «بيمارستان مهدى رضایى» گذاشته بودند و در شهادت 72  تن شيرينى پخش‏ كردند.

 

منبع: خاطرات هاشمی رفسنجانی در سال 1376

 

آیا این محتوا را می پسندید ؟!
بله
تقریبا
خیر

اخبار مرتبطحالت شب

حالت شب

نرخ ارز

آب و هوا