رفتن به بالا

پایگاه خبری تحلیلی ایران ‎مامن

iranmaeman


  • شنبه ۲۷ شهریور ۱۴۰۰
  • السبت ۱۰ صفر ۱۴۴۳
  • 2021 Saturday 18 September
شورای همکاری خلیج فارس

بعد از انعقاد برجام در تیرماه ۹۴ بعنوان یک الگوی موفق گفت‌وگو و حل اختلاف، برخی تکرار این الگو در ایران و منطقه را محتمل دانسته و گفتند برجام ۲ و ۳ هم در راه است.   مخالفت صریح رهبری باعث شد تا برجام ۲ و ۳ عملا راه به جایی نبرد.   به گزارش […]

بعد از انعقاد برجام در تیرماه ۹۴ بعنوان یک الگوی موفق گفت‌وگو و حل اختلاف، برخی تکرار این الگو در ایران و منطقه را محتمل دانسته و گفتند برجام ۲ و ۳ هم در راه است.

 

مخالفت صریح رهبری باعث شد تا برجام ۲ و ۳ عملا راه به جایی نبرد.

 

به گزارش ایران مامن، با گذشت حدود ۵ سال و در بستر تحولات پس از انتخابات ۲۰۲۰، کشوری چون بحرین از ضرورت بازنگری در برجام سخن گفته و اعلام آمادگی کرده که در مذاکرات برجامی شرکت کند.

 

صرف‌نظر از مخالفت‌هایی که از آن یادشد، نکته قابل تامل، اعتماد به نفس بالای رهبران این کشور است که بدون در نظر داشتن وزن این ریزقدرت حاشیه خلیج فارس برای حضور در برجام اعلام آمادگی کرده‌اند مگر اینکه این اعلام مواضع در تغییر مواضع محسوس رهبران سعودی و متحدان ریاض را بعد از باخت ترامپ، بتوان تلاشی برای تنش‌زدایی درنظر گرفت.

 

در همین ارتباط، وزیر امور خارجه عربستان از آمریکا خواسته تا در هر توافق احتمالی با ایران، با دولت‌های عربی منطقه مشورت کند.

آیا این محتوا را می پسندید ؟!
بله
تقریبا
خیر

اخبار مرتبطحالت شب

حالت شب

نرخ ارز

آب و هوا