رفتن به بالا

پایگاه خبری تحلیلی ایران ‎مامن

iranmaeman


  • شنبه ۲۷ شهریور ۱۴۰۰
  • السبت ۱۰ صفر ۱۴۴۳
  • 2021 Saturday 18 September

تحلیف ریاست جمهوری سیزدهم، چهاردهم مرداد در بهارستان برگزار می‌شود و از روزهای گذشته حرف‌وحدیث‌های مختلفی درباره چندوچون برگزاری این مراسم به گوش می‌رسد.   گفته می‌شود هیات‌های مختلف خارجی در این مراسم حضور خواهند یافت و امکان دارد نماینده عربستان سعودی نیز در این مراسم حاضر شود.   همزمان، اخبار ضدونقیضی از گفتگو‌های میان […]

تحلیف ریاست جمهوری سیزدهم، چهاردهم مرداد در بهارستان برگزار می‌شود و از روزهای گذشته حرف‌وحدیث‌های مختلفی درباره چندوچون برگزاری این مراسم به گوش می‌رسد.

 

گفته می‌شود هیات‌های مختلف خارجی در این مراسم حضور خواهند یافت و امکان دارد نماینده عربستان سعودی نیز در این مراسم حاضر شود.

 

همزمان، اخبار ضدونقیضی از گفتگو‌های میان دو کشور به میانجیگری عراق در پایتخت این کشور شنیده می‌شود. سئوال اینجا است که آیا در دولت رئیسی روابط تیره تهران-ریاض بهبود خواهد یافت؟ گفته شده مسئله یمن از جمله مباحثه مطروحه در مذاکرات دو کشور بوده است.

یک منبع آگاه با اشاره به برگزاری مراسم تحلیف «سیدابراهیم رئیسی» گفته است: ایران از عربستان برای حضور در این مراسم دعوت کرده و به نظر می‌رسد سعودی‌ها هم نظر موافق خود را اعلام کرده‌اند.

 

از این رو امکان دارد به طور نمادین هم که شده از زمان حضور نماینده عربستان در مراسم تحلیف ریاست جمهوری سیزدهم یخ سخت، روابط آب شود و فضای منطقه به سمت عادی‌سازی روابط پیش برود.

 

مقرر شده رئیسی همچون روحانی هنگام برگزاری مراسم نخستین تحلیفش، لیست کابینه را به مجلس بدهد و پس از آن نمایندگان فرصت دارند تا کارنامه افراد معرفی شده را بررسی کنند.

آیا این محتوا را می پسندید ؟!
بله
تقریبا
خیر

اخبار مرتبطحالت شب

حالت شب

نرخ ارز

آب و هوا