رفتن به بالا

پایگاه خبری تحلیلی ایران ‎مامن

iranmaeman


  • شنبه ۲۷ شهریور ۱۴۰۰
  • السبت ۱۰ صفر ۱۴۴۳
  • 2021 Saturday 18 September

درباره عوارض تعطیلی 6روزه تهران و البرز که یک هفته پیش آغاز شد، انتقادات روزبه‌روز بیشتر و شدیدتر می‌شود.   از سویی رئیس شورای شهر تهران از آثار منفی این تعطیلات و گذشتن آمار روزانه قربانیان در تهران از مرز 150 نفر سخن می‌گوید و از سوی دیگر دبیر کمیته علمی کشوری کرونا اذعان می‌کند […]

درباره عوارض تعطیلی 6روزه تهران و البرز که یک هفته پیش آغاز شد، انتقادات روزبه‌روز بیشتر و شدیدتر می‌شود.

 

از سویی رئیس شورای شهر تهران از آثار منفی این تعطیلات و گذشتن آمار روزانه قربانیان در تهران از مرز 150 نفر سخن می‌گوید و از سوی دیگر دبیر کمیته علمی کشوری کرونا اذعان می‌کند تعطیلات فقط باعث پخش شدن بیماری از تهران به شهرهای شمالی شد.

 

به گفته سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا «در یک هفته تعطیلی حدود ۱۷۰هزار خودرو یعنی نزدیک به ۵۰۰هزار نفر به سفر رفتند». علاوه بر این، ده‌ها هزار نفر با اتوبوس راهی مسافرت شدند؛ این وضعیت در روند تصاعدی یک پیک اپیدمی یعنی فاجعه.

 

دبیر کمیته علمی کشوری کووید19 می‌گوید: جهشی با عنوان لامبدا (Lambda) به عنوان موتاسیونی جدید در کرونا اتفاق افتاده که می‌تواند هم روی سرایت‌پذیری و احتمالا هم قدرت بیماری‌زایی ویروس اثر بگذارد.

 

مقاومت لامبدا مقابل آنتی‌بادی‌ها در موارد کشف شده به گونه‌ای است که بسیاری از محققان نگرانی‌هایشان درباره دلتا و دلتا پلاس را کنار گذاشته و بر جهش جدید تمرکز کرده‌اند.

آیا این محتوا را می پسندید ؟!
بله
تقریبا
خیر

اخبار مرتبطحالت شب

حالت شب

نرخ ارز

آب و هوا