رفتن به بالا

پایگاه خبری تحلیلی ایران ‎مامن

iranmaeman


  • شنبه ۲۷ شهریور ۱۴۰۰
  • السبت ۱۰ صفر ۱۴۴۳
  • 2021 Saturday 18 September

بازار سهام بعد از چند روز ریزش، بالاخره با رشد حدود 1.5درصدیِ شاخص کل سبزپوش شد و در روز سه‌شنبه این شاخص با یک میلیون و 497 هزار واحد به کار خود پایان داد. همزمان، دلار نیز به رشد خود ادامه داد و به 27 هزار و 650 تومان رسید.   با وجود سیگنال‌هایی که […]

بازار سهام بعد از چند روز ریزش، بالاخره با رشد حدود 1.5درصدیِ شاخص کل سبزپوش شد و در روز سه‌شنبه این شاخص با یک میلیون و 497 هزار واحد به کار خود پایان داد. همزمان، دلار نیز به رشد خود ادامه داد و به 27 هزار و 650 تومان رسید.

 

با وجود سیگنال‌هایی که در زمینه هموارشدن مسیر مذاکرات هسته‌ای وجود دارد و ممکن است با انداختن قیمت دلار مستقیما بر بورس اثر بگذارد، برخی تحلیلگران بازگشت به کف 1.5میلیونی شاخص کل را در آخرین روز هفته در دسترس می‌بینند. این در حالی است که ممکن است طی روزهای آتی باز هم این مرز مقاومت شکسته شود.

 

برخی تحلیلگران در پیش‌بینی آخر هفته بورس می‌گویند با توجه به عرضه اولیه‌های روز چهارشنبه و جابجایی نقدینگی در سمت عرضه می‌توان شاهد شکل گیری فشار در این ناحیه بود. هر چند سمت تقاضا نیز با توجه به برآیند نیروهای کنونی و اخبار و رویدادهای مثبت می‌تواند از توان فروشندگان در سمت عرضه بکاهد.

 

به گزارش ایران مامن، در این فضا برخی جدای از سرنوشت مذاکرات، سمت‌وسوی بورس را به سیاست‌های اقتصادی دولت و انقباضی یا انبساطی بودن آن گره می‌زنند. از این منظر اگر دولت بخواهد سیاست‌های انقباضی پولی را در دستور کار خود قرار دهد، بدون تردید بازارها وارد فاز رکودی خواهند شد و خوشبینانه‌ترین حالت این است که قیمت دلار و شاخص بورس در محدوده فعلی باقی بماند. در غیر این صورت نرخ دلار و شاخص کل بورس ممکن است دچار جهش شوند.

 

آیا این محتوا را می پسندید ؟!
بله
تقریبا
خیر

اخبار مرتبطحالت شب

حالت شب

نرخ ارز

آب و هوا