رفتن به بالا

پایگاه خبری تحلیلی ایران ‎مامن

iranmaeman


  • یکشنبه ۳۰ خرداد ۱۴۰۰
  • الأحد ۱۰ ذو القعدة ۱۴۴۲
  • 2021 Sunday 20 June

از حمایت تمام قد اصلاح‌طلبان، خاتمی و هاشمی ردِ صلاحیت شده در سال 92 که بگذریم، حسن روحانی صریح‌ترین نامزدی بود که اعلام داشت از طریق مذاکره با غرب و با کلیدش قفل پرونده هسته‌ای و به تبع آن اقتصاد را خواهد گشود.   چهار سال بعد همچنان باد موافق در بادبان روحانی بود. شرایط […]

از حمایت تمام قد اصلاح‌طلبان، خاتمی و هاشمی ردِ صلاحیت شده در سال 92 که بگذریم، حسن روحانی صریح‌ترین نامزدی بود که اعلام داشت از طریق مذاکره با غرب و با کلیدش قفل پرونده هسته‌ای و به تبع آن اقتصاد را خواهد گشود.

 

چهار سال بعد همچنان باد موافق در بادبان روحانی بود. شرایط اعم از اقتصادِ در حال رشد، تورم تک رقمی و از آن مهمتر دورنمای روابط و سرمایه‌گذاری خارجی امیدوارکننده بود و همین باعث شد شعارها، وعده‌ها و حتی گرانیگاه رقابت از اقتصاد تا حدی فاصله بگیرد.

 

هراس از دیوارکشی رقیب اصلی روحانی یعنی رئیسی در پیاده‌روها، بازگشت گشت ارشاد، حجاب، مساله کنسرت‌ها و … چهار سال پیش برجستگی خاصی داشت و اکنون مسائل فرهنگی حتی وزنی به اندازه یک سوال در مناظرات انتخاباتی ندارد.

 

سخنان همتی درباره پیامک حجاب و شعارهای لیبرالیستی مهرعلیزاده آشکارا دیگر برانگیزاننده نیست. اکنون شرایطی حاکم شده که توده‌ها با عبور از بسیاری مسائل می‌خواهند دولتی بر سرکار بیاید که با مذاکره یا بی‌مذاکره هر طور شده چرخ اقتصاد را راه بیاندازد.

آیا این محتوا را می پسندید ؟!
بله
تقریبا
خیر

اخبار مرتبطحالت شب

حالت شب

نرخ ارز

آب و هوا