رفتن به بالا

پایگاه خبری تحلیلی ایران ‎مامن

iranmaeman


  • شنبه ۲۷ شهریور ۱۴۰۰
  • السبت ۱۰ صفر ۱۴۴۳
  • 2021 Saturday 18 September

«وال استریت ژورنال» هفته پیش گزارش داد تازه‌ترین تحریم‌های آمریکا موشک‌های نقطه‌زن و پهپادهای ایران را هدف قرار خواهد داد.   پس از حمله دیروز (هشتم مرداد) به کشتی اسرائیلی در نزدیکی عمان که 2کشته برجای گذاشت، بریتانیایی‌ها و سپس آمریکایی‌ها مدعی شدند این حمله پهپادی بوده است. تل‌آویو مستقیما ایران را مسئول دانسته و […]

«وال استریت ژورنال» هفته پیش گزارش داد تازه‌ترین تحریم‌های آمریکا موشک‌های نقطه‌زن و پهپادهای ایران را هدف قرار خواهد داد.

 

پس از حمله دیروز (هشتم مرداد) به کشتی اسرائیلی در نزدیکی عمان که 2کشته برجای گذاشت، بریتانیایی‌ها و سپس آمریکایی‌ها مدعی شدند این حمله پهپادی بوده است. تل‌آویو مستقیما ایران را مسئول دانسته و اعلام کرده به آن پاسخ می‌دهد.

 

 

گزارش تازه فرماندهی مرکزی آمریکا نیز تصریح داشته پهپادهایی که سفارتخانه و پایگاه‌های این کشور در عراق را هدف قرار داده‌اند ایرانی بوده‌اند.

 

پس از وقایعی چون حمله یمنی‌ها به تاسیسات نفتی عربستان (تابستان98) و درگیری‌های اخیر میان غزه و اسرائیل (بهار1400) کارایی پهپادها بیش از پیش در منازعات موضعی آشکار شده و حالا غربی‌ها از ناحیه پهپادهای ایرانی هم احساس خطر می‌کنند.

 

به همین خاطر، تحلیلگران این احتمال را مطرح می‌سازند که در برنامه مذاکراتی آمریکا و تروئیکای اروپایی با ایران سرفصلی تازه در کنار مطالبات موشکی با موضوع محدودیت‌های پهپادی قرار گیرد.

 

این در حالی است که هم تهران و هم واشنگتن تصریح داشته‌اند زیر بار موضوعات غیربرجامی در دستورکار مذاکرات هسته‌ای نخواهند رفت.

 

 

آیا این محتوا را می پسندید ؟!
بله
تقریبا
خیر

اخبار مرتبطحالت شب

حالت شب

نرخ ارز

آب و هوا